AK Partili Kaya’dan CHP’li belediyeye yeşil ışık!

AK Partili Kaya’dan CHP’li belediyeye yeşil ışık!
REKLAM ALANI

Torbalı’da gazeteciliğe CHP’li Belediye Başkanı Rahmetli İsmail Uygur döneminde basın danışmanı olarak başlayan ve çocuğuna İsmail adını koyan, ardından 2014 seçimlerinde AK Parti’nin seçim kazanmasıyla AK Partili olan İbrahim Kaya yeniden CHP’li mi olacak?

AK Partili gazeteci kimliğiyle tanınan ve geçmişinden dolayı sık sık her an taraf değiştirebilir imajına sahip olan İbrahim Kaya, CHP’li belediyeye yeşil ışık yaktı. Torbalı kulislerinde Kaya’nın bugüne kadar CHP’li belediyeye sert muhalefet yaparken belediyede bir takım bağlantılar kurduğu ve belediyede işe girmek için çalıştığı konuşulurken Kaya bu iddiaları doğrularcasına bir habere imza attı. Kaya belediyede işe alımlarda etkili olan Ali Yakupoğlu’yla ilgili ‘Yakupoğlu gönülleri fethetti’ başlıklı bir haber yaptı. Kaya’nın bu haberi Ali Yakupoğlu’na yaranıp belediyede işe girmeye çalışıyor şeklinde yorumlandı.

BAŞKAN GÖRMEZ’İ NOEL BABA YAPMIŞTI!

İbrahim Kaya CHP’li olduğu dönemde AK Partili başkan adayı Adnan Yaşar Görmez’e sert muhalefet yapıyordu. Muhalefet dozu sınırlarını aşan Kaya, Müslüman ve muhafazakâr kişiliğiyle tanınan Adnan Yaşar Görmez’i shop programı kullanarak noel baba kılığına bile sokmuştu. Adnan Yaşar Görmez’e muhalefetinden dolayı mahkemelerde ceza alan Kaya, daha sonra Adnan Yaşar Görmez’in belediye seçimlerini kazanmasıyla AK Partili olup Görmez’in basın danışmanı olmuş ve oğlunun adını verdiği rahmetli İsmail Uygur’u hedef alan haberlere imza atmaya başlamıştı.

AKSAKALLI’YLA KAVGA ETTİ

Torbalı’da çıkar gazeteciliğinin sembol isimleri olan İbrahim Kaya ve Adem Aksakallı sık sık yaptığı haberlerle karşı karşıya gelirken bu restleşme zaman zaman fiziksel şiddete dönüştü. Eski AKP’li şimdiki CHP’li Adem Aksakallı’yla, şimdiki AK Partili eski CHP’li İbrahim Kaya Ticaret Odası seçimlerinde birbirlerine fiziksel şiddet uyguladı. Ticaret Odası seçimlerinde Adem Aksakallı AK Partili Abdulvahap Olgun’u, İbrahim Kaya ise CHP’li adayı destekledikleri için birbirlerine köşe yazılarında çirkin üsluplar kullandı. Bunun üzerine Çaybaşı yolu üzerinde görüşen ikili medeni insanlara yakışmayacak bir şekilde aralarındaki sorunu fiziksel şiddet kullanarak çözmeye ve birbirlerine üstünlük kurmaya çalıştı.

Yayınlama: 26.10.2021
A+
A-
REKLAM ALANI