AK SAÇLILAR TORBALI İÇİN GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR!

AK SAÇLILAR TORBALI İÇİN GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR!
REKLAM ALANI

Torbalı son 5 yılda CHP belediyeciliğinin sayesinde keşmekeş oldu. Görünen köy kılavuz istemezmiş bugün hepimiz tekrardan yine gördük. Yarım saat yağmur yağması sebebiyle çarşıda bulunan bütün dükkânları su bastı. Atatürk Mahallesinde, Subaşı mahallesinde, Muratbey Mahallesinde ve birçok mahallelerde de evleri su bastı. Bunun hesabını kim verecek? Sevgili okuyucularım suçu yağmurda değil, Yağmur yağdığında dükkânları ve evleri su bastığında odasına çekilip klimanın altında “viskisini” içenlerde arayalım. Belediyeciliği yapamıyorsanız yemekhanenize, otellerinize veya köyünüze dönün. Buna Torbalı halkının çok ihtiyacı var. Seçimlere çok az bir süreç kaldı. Sandık başına gittiğiniz zaman koskocaman 5 yılı göz önünde bulundurun. İlçeye neler kazandırdıklarını? Belediyeyi nasıl yönettiklerini? Verilen sözleri ve vatandaşın ne kadar yanında durduklarını unutmayın, unutturmayın.

Peki, önceki dönem Belediye başkanı Adnan Yaşar Görmez Torbalı için neler yaptı?

Geçtiğimiz günlerde Aday Adaylığını açıklayan Adnan Yaşar Görmez’e, Partili-partisiz Torbalı’lı birçok vatandaş sosyal medya üzerinden ve parti binası önüne giderek destek verdiler. 2014 ve 2019 yılları arasında Torbalı’da 5 yıl Belediye Başkanlığı yapan Görmez, örnek bir belediyecilik sergiledi. Kapısı herkese açık olan Görmez, şeffaf, adil ve dürüst yönetim anlayışı ile taraflı-tarafsız herkesin takdirini kazandı. 5 yıllık süre içerisinde ilçenin 60 mahallesine kazandırdığı sayısız eser ve hizmetle adından söz ettiren Adnan Yaşar Görmez, başkanlığı döneminde yeni belediye binası, millet bahçesi, düğün salonları, yürüyüş ve spor yolları, halı saha ve basketbol sahaları, sayısız oyun parkı gibi hizmetlerinin yanında sosyal belediyecilik anlamında da eşine az rastlanır hizmetler yaptı. Evde Bakım Hizmeti ile yaşlı, engelli ve hasta vatandaşlara ulaşan Görmez, üniversite öğrencilerine burs, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ise sosyal market açarak alışveriş kartı verdi. Bu hizmetlerin tümü 2019 yılından sonra tek tek yok edildi. Görmez ve ekibinin 5 yıl içerisinde yaptıkları saydıklarımdan daha fazla ve bunu tüm Torbalı’da iyi biliyor. Tabi bu hizmetlerin çoğunu görmezsiniz çünkü tek tek yıktılar.

Sezar’ın da hakkını Sezar’a vermek lazım!

Köşe yazıma diğer değerli Aday adayımız, Özgür Erman Çağlar ile devam edeceğiz. Özgür Erman Çağlar’ı Torbalı’da her kesim çok iyi tanır. Ağabeyliği ile tanınır, vefakârlığı ile tanınır, iyi niyeti ile tanınır, yardımseverliği ile tanınır, dürüstlüğü ve adaletiyle tanınır. Din dil ve ırk ayrımı yapmaksızın her kesime kucak açar. Bazıları gibi aman iyi desinler diye değil, gerçekten iyi olduğu için seviliyor. Çağlar’ın önceliği her daim vatandaşlar oldu. İlçeye çoğu hizmeti kazandırdı ve çoğu gereksiz harcamalara engel oldu. Vatandaşın her daim hakkını gözeterek CHP belediyeciliğinin çıkarlarını ve menfaatlerini çoğu kez engelledi. Oturduğu koltuğun her daim hakkını verdi. Kendisine de başkanlık koltuğunun yakışacağına ve o koltuğun hakkını vereceğine inanıyorum. Verdiği emekleri ve çabaları sonrasında tek temennim istediği yere gelmesidir. Birileri davası uğruna, vatandaşı uğruna, kendi hayatından vazgeçiyorsa o kişinin hakkı asla ödenmez. Çağlar’ı hiçbir siyasi partiden ayırt edecek vatandaş yok. Her vatandaşın gönlünde bir güzel anı bırakmıştır gittiği hiçbir kapıdan kimse geri çevirmez. Özgür Erman Çağlar, gençlerinde vazgeçilmez abisidir. Okul çağındaki gençlerden tutun reşit yaştaki gençlere kadar hepsi memnun. Hepsi Çağlar’ın arkasında çok emin adımlarla sağlam ilerliyor. Geleceği gençlerde gören ağabeyim Çağlar’da her daim gençlerin önünü açıyor. Rabbim bu kutlu yolda Çağlar’ın her daim yardımcısı olsun. Aday adaylığı sürecinde hakkında hayırlısı olmasını temenni ediyorum.

AK Parti’nin birleştirici gücü Yunus Değer!

Adnan Yaşar Görmez’in zamanında belediye başkan yardımcılığı yapan Yunus Değer’de aday adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Kendisini yıllardır tanıyorum. Dürüst kişiliği ve güler yüzüyle insanların hayatlarına Değer katıyor. CHP belediyeciliği ile Torbalı 10 yıl geriye gitti. Torbalı’yı kalkındırmak için ve hizmet etmek için Yunus Değer kardeşim bende varım dedi. Projelerini tek tek açıklayarak herkesin dikkatini çekip adaylık yolunda süratle ilerliyor. Başkan yardımcılığı zamanında da birçok projelere de imza atarak adından çokça bahsettirmişti. Parti içerisinde de birleştirici güç olarak biliniyor. Yunus Değer’in amacı belediye başkanı olmak değil, Torbalı’yı CHP zihniyetinden kurtarıp refaha kavuşturmak. Adnan Yaşar Görmez’e ve Özgür Erman Çağlar’a da yakınlığı ile bilinen Değer, aday kim seçilirse seçilsin tam destek vereceğinden hiç şüphem yok. Çıktığı bu güzel yolda başarılarının devamını dilerim.

PARTİNİN MÜCADELECİ İSMİ SELMAN GÜNAYDIN!

Önceki dönem AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’da partinin mücadeleci ismi olarak aday adaylığını geçtiğimiz günlerde açıkladı. AK Parti’den Torbalı Belediye Başkan Aday Adayı olan Selman Günaydın, ilçede gezilmedik sokak, sıkılmadık el bırakmıyor. Siyasi parti temsilcilikleri, sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları, kanaat önderleri, iş adamları ve iş yerlerini ziyaret eden Günaydın, hane ve esnaf ziyaretlerinde ise vatandaşlarla buluşuyor. Sahada hummalı çalışmaları ve ziyaretlerini sürdüren Selman Günaydın, yoğun mesaisi esnasında yaptığı ziyaretlere hemşehri dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarını da unutmuyor. Günaydın, dernekleri ziyaret ederek şehrin nabzını tutuyor. Toplumun tüm kesimlerinin görüşlerini dinleyerek, ortak çözüm yolları bulmaya ve yol haritası çizmeye odaklanarak daha güçlü, daha katılımcı bir şehir için çalışmaya devam edip, Sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içinde toplumun ortak sorunlarına çözüm odaklı projeler geliştireceğine tüm samimiyetim ile inanıyorum. Çıktığı bu güzel yolda başarılarının devamını dilerim.

DİP NOT: CHP BELEDİYECİLİĞİNİN TORBALI’YA VERDİĞİ ZARARLARDAN SONRA AK PARTİ’DE ADAYLIK SEFERBERLİĞİ OLUŞTU. GÜZEL İLÇEMİZİ İLERİYE TAŞIYABİLECEK TEK PARTİ AK PARTİ’DİR. ADAYLIK SÜRECİ BELLİ OLDUĞUNDA DİĞER ADAY ADAYLARININ DA SEÇİLEN ADAYI GECE GÜNDÜZ DEMEDEN DESTEKLEYECEKLERİNDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN. AK PARTİ’DE RANT, ÇIKAR VE KAVGALAR SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. DAVA VE HALK ÖNEMLİDİR.

Yayınlama: 25.11.2023
A+
A-
REKLAM ALANI