ÇOCUKLAR, PATİLİ DOSTLARINI UNUTMADI

<strong>ÇOCUKLAR, PATİLİ DOSTLARINI UNUTMADI</strong>
REKLAM ALANI

Torbalı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, önümüzdeki sıcak ve kavurucu yaz mevsimine adını altın harflerle yazdıracak bir sosyal sorumluluk projesine başladı. “Bir Yudum Mutluluk, Bin Pati Sevgi” isimli proje Torbalı Halkını ve özellikle de çocukları, sosyal sorumluluk almaya ve topluma öncü olmaya davet ediyor. Bunaltıcı ve yüksek dereceli yaz günleri kapımızı aralarken bu durumdan en çok etkilenenler ise maalesef ki sokak hayvanları oluyor. Sokakta yaşayan hayvan dostlarımız temiz su ve mama bulmakta zorlanıyor. Proje kapsamında ise çocukların ve ailelerinin yaşadıkları mahalledeki sokak hayvanlarına düzenli olarak temiz su ve mama vermesi ve çevrelerine örnek olması bekleniyor.

“Aferin Çocuklar”

Geçtiğimiz ay göreve başlayan Torbalı İlçe Millî Eğitim Müdürü Cafer Tosun , eğitim ve öğretime hızlı ve etkileyici bir giriş yaptı. Göreve başladığından bu yana sık sık okullarda ziyaretler yaparak okul idareleri ve öğretmenlerle bir araya gelen Cafer Müdür, yine bir okul ziyareti sırasında sokakta el işi ürünleri sergileyen bir grup çocuk gördü. El emeği göz nuru ürünlerden oluşan sergide satış yapan çocukların, elde ettikleri gelirle sokakta yaşayan patili dostlarına mama alacakları öğrenildi. İlçe Millî Eğitim Müdürü Cafer Tosun, “Kendileri küçük ama yürekleri kocaman. Evlatlarımla gurur duydum, aferin Çocuklar! Çoçuklarımızın yüreğiyle oluşturduğu bu güzel sorumluluk bilincinin, toplumumuza da örnek olmasını temenni ediyorum. Kavurucu yaz günlerinde sokakta yaşayan can dostlarımız, temiz su ve mama bulmakta zorlanıyor. Bu dünyanın sadece bizlere ait olmadığını hatırlamalı ve sessiz dostlarımız için sokaklara bir kap su ve bir kap mama bırakmayı ihmal etmemeliyiz, çünkü çocuklarımıza bırakacağımız en büyük hazine rehberlik edip aşıladığımız insani değerlerimiz olacak.” şeklinde ifade etti.

Proje Sosyal Medya Aracılığıyla Yürütülecek

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülecek projede, erken çocukluk döneminden itibaren hayvan sevgisi, sorumluluk bilinci, toplumda yaşayan canlılara karşı duyarlı ve bilinçli olma değerleri aşılanırken çocuklardan gelen ve  besleme yapılırken çekilen fotoğraflar Millî Eğitimin Sosyal Medya hesaplarından paylaşılacak. Sosyal Medya aracılığıyla ile yürütülecek olan projede çocuklardan ve ailelerinden gelen fotoğrafların toplumda farkındalık yaratması ve Torbalı’ya rehberlik etmesi bekleniyor.

Yayınlama: 23.06.2023
Düzenleme: 23.06.2023
A+
A-
REKLAM ALANI