İPEKLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA YÜRÜYOR

İPEKLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA YÜRÜYOR
REKLAM ALANI

CHP Torbalı İlçe kongresine sayılı günler kalmış olmasına rağmen mevcut ilçe başkanı Övünç Demir henüz adaylığını açıklamadı. Delege seçimlerine “Beyaz Liste” ile girecek olan Demir’in adaylığını açıklamaması parti kulislerinde “Övünç Demir aday olmayacak” söylentilerini güçlendiriyor. Kongreden yaklaşık 3 ay sonra yerel seçim startı verileceği ve Demir’in ilçe başkanı seçilse bile istifa edip Belediye Başkan adaylığını ilan edeceği, bu sebeple de ilçe başkanlığına aday olmayacağı olursa’da kazanamaması durumunda siyaset hayatının biteceğini anlayan demir işin kolay yönüne kaçarak ilçede kendi kontrolü altında tutabileceği bir adayı ilçe başkanlığına getirmeyi düşünüyor.

PARTİ TABANI HER AY SEÇİME GİTMEKTEN BIKTI

2024 yerel seçimlerde ittifak olmayacağı ve CHP’nin tek başına kendi parti oyu ile yerel seçime girebileceği ihtimali üzerine güçlü bir parti teşkilatı isteyen CHP tabanı, 3 aylık ilçe başkanlığı formülüne sıcak bakmıyor. Bu sebeple belediye başkan adayı ile ilçe başkanı adayının kendi seçimlerine karışmasına olumlu bakmıyor

BEYAZ LİSTENİN ADAYI İPEKLİMİ?

Henüz adaylığını açıklamayan mevcut İlçe Başkanı Övünç Demir’in, yerel seçimler öncesi bir kongre mağlubiyeti yaşamak istemediği, bu nedenle delege seçimlerinin sonuçlarını beklediği anlaşılıyor. Delege seçimlerinin ardından Sefer İpekli, Ertan Çelik, Timur Mert, Ayhan Kaya gibi isimlerin adaylığı gündeme gelebilir. Övünç Demir’in aday olup ilçe başkanlığını kazanması durumunda da 3 ay sonra istifa edeceği ve yerine Sefer İpekli’yi atanacağı da CHP kulislerinde dile getiriliyor. Öte yandan genel seçimler boyunca ipekli ve demirin sürekli beraber hareket ederek, nerdeyse tüm programları beraber organize ettiği biliniyor.

GÖZLER İPEKLİ’DE

CHP Torbalı İlçe Başkanlığı seçimi yaklaşırken şu ana kadar Sefer İpekli, Ayhan Kaya, Ertan Çelik ve Timur Mert öne çıkıyor. Bu isimlerden ilki 28.Dönem milletvekili adayı olarak kamuoyunun önüne çıkan Sefer İpekli. Demir ile İpekli’nin hem delege listelerini, hem de ilçe yönetimini beraber hazırlamaları bekleniyor. CHP’de kongre nedeniyle kulisler hareketlenirken, adaylar arasında Övünç Demir’e yakınlığı ile en dikkat çekici isim ise Sefer İpekli oldu. CHP Torbalı ilçe başkanlığında yıllardır aktif siyaset yaparak birleştirici güç olan İpekli kulislerde de ön plana çıkıyor.

Yayınlama: 01.07.2023
Düzenleme: 01.07.2023
A+
A-
REKLAM ALANI