Karşıyaka suya hasret!

Karşıyaka suya hasret!
REKLAM ALANI

Ağırlıklı olarak tarla ve inşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan Karşıyaka Mahallesi sakinleri işten eve geldiklerinde ellerini yüzlerini yıkamaya su bulamıyor. Mahallede yaklaşık 20 gündür su sorunu yaşanırken mahalle sakinleri duruma büyük tepki gösterdi

Torbalı’nın en kalabalık merkezi mahallerinden biri olan Karşıyaka Mahallesi’nde adeta su çilesi yaşanıyor. Geçimini ağırlıklı olarak tarım ve inşaat işçiliği yaparak sağlayan mahalle sakinleri işten eve geldiklerinde çoğu zaman ellerini yıkayacak su bile bulamıyor. Mahalle genelinde yaklaşık 20 gündür su sıkıntısı yaşanırken hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi sonucu mahalle sakinlerinin yaşadığı su sorunu eziyete dönüştü.

“ELİMİZİ YÜZÜMÜZÜ YIKAYAMIYORUZ”

Karşıyaka Mahallesi’nde yaşanan su sorununa mahalle sakinleri isyan etti. Yaklaşık 20 gündür devam eden bu duruma yetkililerin acilen çözüm bulmasını isteyen mahalleliler suyun sadece zemin katlarda çok az bir şekilde aktığını ifade ettiler. Durumu defalarca İZSU’ya bildirmelerine rağmen kimsenin ilgilenmediğini iddia eden mahalle sakinlerinden Şakir Değirmenci, “Bırakın duş almayı elimizi yüzümüzü yıkamaya su bulamıyoruz. Durumu anlattığımız İZSU yetkilileri sorunu ilgili birimlere bildireceklerini söylediler. Ama hiçbir çalışma yapılmıyor” diyerek sitem etti.

MUHTAR SİTEM ETTİ

Karşıyaka Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar ağırlıklı olarak gündelik işlerde çalışarak geçimini sağlıyor. Tarlada veya inşaatlarda zorlu şartlarda çalışan vatandaşlar eve geldiklerinde su sorunuyla yüzleşiyor. Tozun toprağın içinde gün boyu çalışıp evlerine gelen vatandaşlar ellerini yüzlerini yıkayacak su bile bulamıyor. Mahallede yaşanan sorunu gündeme getiren Karşıyaka Mahalle Muhtarı Aydın Ayaydın, “Su sorununun çözülmesi için yoğun mesai harcıyoruz. Birçok kuruma durumu anlattım. Fakat hepsi adres olarak İZSU’yu gösteriyor. Vatandaşlarımız da haklı olarak yaşadıkları duruma isyan ediyorlar” şeklinde konuştu.

Yayınlama: 19.07.2021
A+
A-
REKLAM ALANI