Subaşı ateş püskürdü!

Subaşı ateş püskürdü!
REKLAM ALANI

Torbalı kaderine terk edildi..

Torbalı’nın başarılı iş adamlarından Ferhat Subaşı, açtı ağzını yumdu gözünü. Büyükşehir ve Torbalı Belediyesi’ne ateş püsküren Subaşı, Torbalı’nın kaderine terk edildiğini ileri sürdü

Çeyrek asırdır Torbalı’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren Ozanlar Yapı’nın sahibi Ferhat Subaşı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’e isyan etti. Mevcut yönetimleri iş bilmezlikle suçlayan Subaşı, zehir zemberek açıklamalarda bulundu. İZSU’nun içme suyu şebeke ikmal çalışmalarını eleştiren Ferhat Subaşı, “İşyerimin önündeki kazı çalışmaları 6 ay önce bitti. Ancak aradan geçen süreye rağmen asfalt çalışması yapılmadı. Tozdan işyerimin kapısını penceresini açamıyorum. Bu da yetmezmiş gibi her hafta temizlik şirketine para verip işyerimi temizletmek zorunda kalıyorum” dedi.

“BELEDİYE NEDEN İNSİYATİF ALMIYOR”

Uzun yıllardır Torbalı’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren Ferhat Subaşı, yol, şebeke, asfalt ve şantiye işlerinden çok iyi anladığını kaydederek İZSU’yu yönetenleri hedef aldı. Bayındır, Selçuk, Ödemiş, Tire, Gaziemir başta olmak üzere İzmir’in hiçbir ilçesinde böyle bir rezillik yaşanmıyor ifadelerinde bulunan Subaşı, “Biz çalışmasınlar demiyoruz. Elbette şebekeler yenilenecek. Ama çalışma biten yollar, sokaklar neden asfaltlanmıyor. Torbalı Belediyesi İZSU yapacak diyor, İZSU müteahhit yapacak diyor. Müteahhit kim, nerede, ne yapıyor kimse bilmiyor. Torbalı Belediyesi şehirde yaşanan mağduriyeti görmüyor mu? Önceki dönem belediyesi sıcak asfalt şantiyesi açtı. Belediye neden inisiyatif alıp yolları kendi imkanlarıyla onarmıyor?” şeklinde konuştu.

“5 YATIRIMCI KAÇIRDIM”

Torbalı yollarının ekonomiye büyük zarar verdiğini kaydeden Ozanlar Yapı’nın sahibi Ferhat Subaşı sadece bu yıl 5 yatırımcının Torbalı’nın yollarını gördükten sonra yatırımdan vazgeçtiğini söyledi. Dışarıdan ilçeye gelen yatırımcıların yolları gördükten sonra kendisine buranın bir belediyesi yok galiba dediğini aktaran Subaşı, “Böyle bir şehre kim neden yatırım yapsın. Şu yolların haline bak. Bırak arabayla gitmeyi işyerinin evlerinin camlarını bile açamıyorsun. Sadık İleri Bulvarı’na gidip bakın. Bütün iş yerleri toz içinde. Cam kenarına oturup bir çay bile içemiyorsunuz. Yatırımcılar haberlerden Torbalı’nın adını duyup ilçeye geliyorlar. Ama karşılaştıkları manzara karşısında yatırım kararından vazgeçiyorlar. Sadece 5 yatırımcının kararından vazgeçtiğine ben tanıklık ettim” ifadelerinde bulundu.

“BAMYA’YI BIRAK, MEMLEKETE BAK”

Torbalı’da sorunların katlanarak arttığına dikkat çeken Ferhat Subaşı, Torbalı Belediyesi’nin tiyatro, festival gibi etkinlikler yapmasını da anlam veremediğini söyledi. İlçenin onlarca sorunu olmasına rağmen belediyeyi yönetenlerin toz pembe bir tablo çizmeye çalıştığını vurgulayan Subaşı, “Çiftçinin emeğine saygı duyuyoruz. Ürünlerinin tanıtımı elbette önemli. Ama Torbalı’nın bir belediye binası yok. Alt yapı üst yapı sorunları giderek artıyor. Belediyenin kaynaklarını konser, tiyatro diye diye çarçur ediyorlar. Torbalı’nın gerçek sorunlarından kaçıyorlar. Esnaf tozdan iş yerini açamıyor, iş yapamıyor ama belediye tiyatro gösterileri yapıyor” dedi.

ARABAMDA 100 BİN TL ZARAR VAR

Bozuk yollardan dolayı ilçede araç sürmenin imkansız hale geldiğine vurgu yapan Ferhat Subaşı, “Bütün araç sürücüleri aynı dertten mustarip. Sadece benim aracım son 5 ayda 6 defa servise gitti. Ön takımları gitmiş durumda. 150 bin TL değerindeki aracımı şuanda 60 bine satamıyorum. Aracım heba oldu. Bunun hesabını, vebalini kim ödeyecek. Kafalarını gördükleri kumdan çıkarsınlar artık. Klimalı makam odalarından çıkıp halkın arasına karışsınlar. Hepsinden şikayetçi olacağım. Bu dünyada ve öbür dünyada iki elim hakkımı alana kadar yakalarında olacak” şeklinde konuştu.

“SİYASİ PARTİ ÜYELİĞİM YOK”

Kendisinin herhangi bir partinin mensubu olmadığını vurgulayan başarılı iş adamı Ferhat Subaşı, “200 bin nüfuslu vergi rekortmeni ilçenin bir belediye binası yok. Önceki dönem tarafından yapılan belediye binasını neden yarım bırakıldı. Bir şehir ben yapacağım,  ben daha iyi bilirim kibriyle yönetilir mi? Orada çürüyen milli servetin hesabını kim verecek? Torbalı halkı bu olup bitene neden sesini çıkarmıyor?” diyerek sözlerini tamamladı. Vedat AKSU

Yayınlama: 03.09.2021
A+
A-
REKLAM ALANI