Torbalı Belediyesi’nden Cumhuriyet Bayramı’na özel yarışma

Torbalı Belediyesi’nden Cumhuriyet Bayramı’na özel yarışma
REKLAM ALANI

Torbalı Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel şiir ve afiş yarışması düzenledi. Yoğun katılımın olduğu yarışmada, dereceye girenlere ödüllerini Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin takdim etti

Cumhuriyet Bayramı’na özel yarışmanın kazananları belli oldu

Torbalı Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel şiir ve afiş yarışması düzenledi. 5 – 17 Ekim tarihleri arasında Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvuru yapan öğrenciler şiir ve afiş alanında yarıştı. Yoğun katılımın olduğu yarışmada 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri şiir alanında 9., 10., 11., ve 12. sınıf öğrencileri ise afiş tasarımı alanında hünerlerini sergiledi. Her iki yarışmada da başarı sağlayıp ilk üçe giren öğrencilere para ödülü verildi. Yarışmanın jüriliğini ise şiir dalında Atiye Güner Tümüklü, Levent Toksoy, Burak Akkol, afiş dalında ise Halil İpiçürük, Veysi Koyuncu, Özlem Saraçoğlu yaptı.

KAZANANLARA ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN TEKİN TAKDİM ETTİ

Gerçekleşen yarışmada şiir dalında birinciliği Bahçeşehir Koleji öğrencisi Betül Acun, ikinciliği yine Bahçeşehir Koleji öğrencilerinden Egemert Kurucu, üçüncülüğü ise Turuncu Koleji’nden Olgun Kum elde etti. Afiş yarışmasında ise birinciliği Torbalı Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Barbaros Hayrettin Öğünç, ikinciliği Torbalı Anadolu Lisesi öğrencisi Selin Üney, üçüncülüğü ise yine Torbalı Anadolu Lisesi öğrencisi Aliye Sevinç kazandı. Düzenlenen yarışmalarda başarı elde eden öğrencilere ve yarışmada jürilik yapanlara hediyelerini Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, takdim etti. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, yarışmada başarı elde eden öğrencileri tebrik ederek, “Torbalı Belediyesi olarak düzenlediğimiz afiş ve şiir yarışmasına katılan ve başarı elde eden öğrencilerimizi tebrik ederim. Yarışmaya vakit ayırarak jürilik yapan öğretmenlerimize ve emeği geçen personellerimize de teşekkür ederim. Torbalı Belediyesi olarak Cumhuriyet’in değerlerine her zaman sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Yayınlama: 27.10.2021
A+
A-
REKLAM ALANI