Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığına Açık Mektup

Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığına Açık Mektup
REKLAM ALANI


Sayın Başsavcım,
Torbalı ilçesinde ikamet eden bir vatandaş ve bir eğitimci olarak size bu mektubu yazıyorum.

İlçemizde yaklaşık 8 aydan beri sürdürülen su tesisatı ve tadilat çalışmaları tüm Torbalı halkını mağdur etmiştir.

Çalışmaların hangi kurumlar tarafından yapıldığı, hangi kurumların koordinasyonu ile gerçekleştiği konusunda net bir bilgimiz yoktur.

Torbalı Halkının yaşamış olduğu maddi ve manevi rahatsızlıklara bakıldığında, yürütülen tadilat ve yol yapım çalışmalarının kurumsal planlama bakımından ne kadar başarısız olduğu ortadadır.

Konunun siyasi değil, hukuki bir boyut kazandığı inancını taşıyoruz. Yapılan işlerin hukuki ve resmi dayanakları olabilir, lakin halk nezdinde bir kabulü ve rızası olmadığından, meşru sayılamayacağı kesindir.

Torbalı halkının yaklaşık 8 aydan beri yaşamakta olduğu maddi ve manevi zararların sorumlularının tespit edilerek gerekli cezai işlemin uygulanmasını talep ediyoruz. Bu konuda tarafınızca görevlendirelecek uzman bir heyetin geniş çaplı bir soruşturma yapması ve sorumluların tespit edilmesi hususunda takdir elbette size aittir.

Torbalı halkının yaşanan sıkıntıların siyasi sorumlularına yönelik tavrı veya yaklaşımı bizi hiç ilgilendirmemektedir. Bizi ilgilendiren asıl konu olayın hukuki boyutunun ele alınması ve halkın yaşamış olduğu mağduriyetin tazmin edilmesidir.

Sayın başsavcım,
Torbalı halkının hakkını savunmak adli makamların görev ve sorumluluğundadır. Bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğinizden hiç şüphemiz yoktur. Bizler vatandaşlar olarak yaşadığımız maddi ve manevi kayıplarımızın giderilmesini talep ediyoruz. Sorumluların ceza almalarını, ödenecek maddi tazminatın ise Torbalı halkının su faturalarında indirim yapılması gibi adil bir dağıtım ile tazmin edilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz. Tabii ki takdir yüce Türk adaletinindir.

Yürütülen tadilat çalışmaları ilgili kurumlar tarafından halka hizmet anlayışı ile başlatılmış olabilir. Ancak plansız, programsız bir şekilde yapılan; insanları rahatsız edici, araçlarda hasarlar oluşmasına neden olan, toz, çevre kirliliği, stres, moral bozukluğu, huzursuzluk, zaman kaybı, iş kaybı ve daha sayılabilecek bir çok rahatsızlığa neden olmasından dolayı halka hizmet kavramından uzaklaşmış, halka eziyet haline dönüşmüştür.

Mektubumuzun bir ihbar veya suç duyurusu olarak kabul edilerek, gereken adli işlemlerin yapılmasını Torbalı ilçesinde mükim bir vatandaş olarak arz ediyorum.
Saygılarımı sunuyorum.

Yayınlama: 09.12.2021
A+
A-
REKLAM ALANI