Torbalı’daki her çivide imzası var!

Torbalı’daki her çivide imzası var!
REKLAM ALANI

Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Torbalı programı kapsamında ilçedeki oda başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldi. Torbalı Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Cumhur İttifakı’nın Torbalı Belediye Başkan adayı Özgür Erman Çağlar, TTO Başkanı Abdulvahap Olgun ile çok sayıda oda başkanı ve yöneticileri katıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, hem Dağ’ın Oda başkanlarını hem de Oda başkanlarının Dağ’ı yakından tanığını belirterek “Bizim şöyle bir avantajımız var: Buralara diğer siyasi partilerin de adayları gelecek ama siz bizim Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı zaten tanıyorsunuz. Kendisini anlatmaya gerek yok. İşin diğer güzel tarafı o da sizi tanıyor. Diğer siyasi partilerin adayları geldiğinde oda başkanlarımız görecek ki hayatında ilk defa duydukları isimler… İzmir’in sorunlarıyla bugüne kadar hiç uğraşmamış isimler. Torbalı’nın sokaklarını, yollarını yeni görecek isimler. Dolayısıyla aradaki ‘Dağ’ gibi farkı o kısımda görmüş olacaksınız.” dedi. 

‘TORBALI GERÇEK BELEDİYECELİĞİ BİLİR’

Torbalı Belediye Başkanlığı’nın 2014-1019 yılları arasında AK Parti’de olduğunu hatırlatan AK Partili Kaya “Burada görüyorsunuz sloganı: Torbalı bilir, gerçek belediyecilik AK Parti’dir. Evet biz, 2014-2019 döneminde kıymetli belediye başkanımız Adnan Yaşar Görmez ile birlikte belediyeciliğin ne olduğunu herhalde Torbalı’daki tüm hemşehrilerimize göstermiş olduk. A’dan Z’ye Torbalı’nın yıllardır birikmiş problemlerine çok ciddi kamu yatırımlarıyla, genel iktidar ve yerel iktidar el ele vererek büyük çözümler bulduk. Hemşehrilerimizin çok rahat yapabileceği bir kıyas var zaten. İşte bizim yönettiğimiz 2014-2019 dönemi ‘işte biz yaptık’ dediğimiz dönem. Torbalı’nın bildiği gerçek belediyecilik dönemi. daha sonrada yaşanan 2019’dan 2024’e… Bu güne kadar gelmiş olduğumuz kaos dönemi. Maalesef, artık bırakın büyük yatırımları projeleri en temel çöp toplamadan evinin önündeki asfalta kadar çok basit yerel hizmetlerin de yapılmadığı bir dönemi yaşadık” ifadelerini kullandı.

TORBALI’YI KAYBETTİK DİYE BAKMADIK

Torbalı’ya yatırımlarını kest etmediklerini dile getiren AK Partili Kaya şunları söyledi: Biz bu dönem içerisinde hiç ‘biz burayı kaybettik’ diye düşünmedik. Buna bakmaksızın kamu yatırımlarında hız kesmeden devam ettik. Büyükşehir Belediye Başkan adayımızın Torbalı’daki çakılan her çivide imzası vardır. En son yaptığımız Kemalpaşa Köprülü Kavşağı şehrimize yakışmış, trafik konusunda da büyük çözüm sağlayan işte burada da Hamza Dağ’ın imzası var. Yine 2014-2019’da hangi işi yaptıysak hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hem de o dönem Başbakanımız Binali Yıldırım’a Hamza Dağ ile hep beraber gittik. Torbalı’nın bu temel problemlerini böyle güçlü bir irade ile her birini ayrı ayrı çözmüş olduk. Torbalı’ya genel iktidar bu kadar önem verirken, çünkü Türkiye’nin en çok üreten yeri. Sanayisiyle, tarımıyla, yavaş yavaş ortaya çıkan turizm potansiyeli… Çok büyüdü daha da büyüyecek. En son veriler açıklandı. 230 bin nüfus ve çok kısa bir süre sonra gözüken Çiğli akabinde Konak, İzmir’in merkez ilçesi kalbinde. 1 yıl içerisinde şu artışla Konak’ı da geçebilecek potansiyele sahip. Dolayısıyla Torbalı büyüyor. Her yıl 5 bine yakın sadece bizim ilkokula girecek talebelerimiz var. Her yıl 10 tane okul yapmamız, yerel yönetimin de 10 tane arsayı göstermesi gereken bir ilçede yaşıyoruz ve bu hız kesmeden devam ediyor. Burada 2-3 sene önce burada Ticaret Odası’nın yaptığı toplantıda CHP’li İzmir büyükşehir Belediyesi’nden Torbalı’nın taleplerini ilettiler. İzmir’in en büyük çevre projesi… Küçük Menderes’in ıslahını tamamladık. Torbalı’ya yapılacak iki tane artıma tesisi… Bunun maliyeti çok bir para değil. Bugün İzmir’de 30 büyükşehir belediyesi içerisinde park başına en çok gelir alan ikinci vilayet İzmir. Kocaeli 1, İzmir 2. Bu parametrenin oluşmasında en büyük katkı Torbalı’dır. Sanayisiyle, ödediği vergisiyle oluşuyor. 100-150 milyon civarındaki arıtma tesislerini bile yapmadılar Torbalı’ya. Büyükşehir Belediyesi maalesef el uzatmadı. Hep uzaktan baktı. Bir Torbalı’yı gördü. Kıymetli Özgür Erman Çağlar, işte o dönem işleri yaptığımız zaman Adnan Yaşar Görmez döneminde belediye başkanvekili olarak görev yapmış. Bilgi ve birikimiyle, tecrübesiyle bu ilçede hizmet edecek. Torbalı’da semt garajı yok. Bir ilçenin semt garajı olmaz mı? Maalesef Büyükşehir Belediyesinin yapacağı bir iş bunu bile reva görmediler. Torbalı’dan toplanan vergiye, büyükşehir belediyesine aktarılan paraya kadar… Biz Özgür Bey ile el ele vererek, Büyükşehir noktasında ‘Dağ’ gibi artık birikmiş, unutulmuş işlerin yapılacağından kuşkumuz yok. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. İşte Hamza Dağ. Torbalı’da yaptı, ne kadar rahat oturuyor burada. Diğerleri gelecek, yapacaklarını anlatacaklar.”

Yayınlama: 10.02.2024
A+
A-
REKLAM ALANI