Torbalı’nın öz evladı Naim Süleymanoğlu meclis yolunda!

Torbalı’nın öz evladı Naim Süleymanoğlu meclis yolunda!
REKLAM ALANI

Sevdiğim ve değer verdiğim iş insanı Sedat Çetin bugün uzun soluklu bir yola çıkarak, Torbalı İlçemize Belediye Meclis Üyeliği adaylık başvurusunu yaptı. Sedat Çetin ve sevenleri Adaylık dosyasını CHP Torbalı ilçe başkanı Hakkı Polat’a teslim etti. Çıktığı bu kutlu yolda her zaman Hak, hukuk ve adalet mücadelesi gözeteceğine canı gönülden inanıyorum.

Tanınırlık konusunda belediye başkanıyla, siyasi parti başkanlarıyla yarışan ve Torbalı halkına hiçbir kamu gücü olmadan bu denli faydalı olan başka biri var mıdır bilemiyorum. Çaybaşı Mahallesi’ne gidin bir evin mutfağında tuzu, şekeri, yağı vardır. Atatürk Mahallesi’ne gidin bir garibanın bulduğu işte katkısı vardır. Ayrancılar Mahallesi’ne gidin dara düşen bir vatandaşın elinden tutmuştur. Peki, Sedat Çetin nasıl bu kadar adını duyurmayı başardı. Muş’tan Torbalı’ya gelen bir ailenin evladı Torbalı’ya ve ilçe halkına nasıl bu kadar faydalı biri olabildi. Bazıları gibi atadan bir zenginliği yok. Gençlik yıllarından bu yana alın teriyle çalışarak, hayatın cilvesiyle mücadele ederek, çalışarak damlaya damlaya göl olur atasözünü kendisine ilke edinerek belirli bir maddi birikime ulaştı. Ve birikimin üzerine yatmadı. Hala da çalışıyor, kazandığını spora, sanata, hayır işlerine harcıyor. 

İş dünyasında yaptığı başarılı ticaretlerle de adından sıkça bahsettiren Sedat Çetin, CHP ilçe teşkilatında da sözü geçiyor. Kendi imkânları doğrultusunda her vatandaşa yardım eli uzatarak dertlere derman oluyor. Her kesimde sözü geçer ve her evde bir sofrası var. Meclis üyesi olduğu zaman vatandaşlarımıza daha faydalı olacağına bütün samimiyetimle inanıyorum.

Başarılı iş adamı siyasete ilk adımı atarak beni çok sevindirdi. Hakkı olan yere geleceğinden de hiç şüphem yok. Kendisine Torbalı’da ve İzmir’de Naim Süleymanoğlu diye hitap ediliyor. Çevikliği, sporculuğu, başarısı ve mücadelesiyle hepimizin Naim Süleymanoğlu ’su oldu. Torbalı’nın yıldız siyasetçisi Sedat Çetin, İzmir Büyükşehir Belediyesin’ de de adından sıkça bahsettiriyor.

Daha önceden siyasette antrenmanlı olan Sedat Çetin, Spor konusunda da başarılı projelere imza atarak gençlerin Sedat başkanı oldu. Turizm sektörü, taşımacılık hizmetiyle saygın bir isim haline gelen Sedat Çetin gençlik yıllarında tutkunu olduğu ve oynadığı futboldan da bir türlü uzaklaşamadı. Çetin, iş yoğunluğuna rağmen amatör futbolu desteklemeye devam etti. Çaybaşıspor, Ayrancılarspor, Çırpı Doğanspor, Torbalıspor, Bayındırspor ve daha nice alt yapı takımları…

Torbalıspor’un baş mimarı Sedat Çetindir. Sevgili okuyucularım, hatırlarsanız geçtiğimiz zamanlarda Torbalıspor her hafta başkan değiştiriyordu. Ta ki en son Sedat Çetin el atana kadar. Ligden düşecek duruma gelen Torbalıspor’a verdiği emekler ve mücadele sonucu Torbalıspor’u ligin ilk sıralarına taşıdı. Hiçbir maddi destek almadan kendi imkânları doğrultusunda kayıtsız şartsız Torbalıspor’a destek çıktı ve hala da çıkıyor.

Torbalıspor’lu gençleri sahipsiz bırakmayarak ağabeyleri oldu. Yeri geldi yediği ekmeği bölüştü, yeri geldi en güzel mekânlarda en güzel yemekleri kardeşleriyle beraber yedi. Tabi burada Torbalıspor’un başkanı Batuhan Atay Arslan ve yönetimi de unutmamak lazım. Hepsinin verdiği mücadele sonucu Torbalıspor çok önemli yerlere geldi. İnşallah da böyle devam eder. Sedat Çetin kardeşimi çıktığı bu güzel yolda hakkında hayırlısını diliyorum. Kendisini canı gönülden maddi ve manevi olarak destekliyorum. Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek lazım, Torbalı yararına kim 1 çivi çaksa her zaman başımızın üstünde yeri vardır.

DİPNOT: Torbalı’da tanınan ve bilinen çoğu iş adamının ve siyasetçinin bir takma adı var. Çoğu kişinin de takma adını ben koydum. Kimisine yaradı “VEZİR” oldu, kimisi kıymet bilmedi “REZİL” oldu. Vezir olanlardan bir tanesi de Sedat Çetin. Çünkü en çok o hak ediyor. Bugünlük köşe yazımız bu kadar, bir dahaki köşe yazısında görüşmek dileğiyle.

Yayınlama: 01.12.2023
A+
A-
REKLAM ALANI