‘’ÜLKEM HAZİNE SANDIĞIM”

‘’ÜLKEM HAZİNE SANDIĞIM”
REKLAM ALANI

TORBALI’NIN HAZİNE SANDIĞI İNCİ’DE AÇILIYOR

 isimli eTwinning projesi İnci Hikmet Tözün Anaokulunda uygulanmaya başlandı.  Projeyi uygulayan, İnci Hikmet Tözün Anaokulu öğretmeni Meryem Yıldız projeyle ilgili olarak  hedeflerini  ’’ ÜLKEM HAZİNE SANDIĞIM projesi; çocukların kültürel, doğal ve tarihi değerleri tanıma, koruma ve yaşatma konusunda farkındalıklarını artırma, kendini tanıma, farklılıklara saygı duyma  becerilerini destekleme, akranları ve yakın çevreleri ile yaparak yaşayarak deneyimleyebilecekleri etkinlik süreçlerine rehberlik etme’’ şeklinde açıkladı.

Projenin hedefleri doğrultusunda  zengin kültürel değerlerimize dikkat çekilecek; süreç içerisinde her ay birbirinden farklı, eğlenceli ve öğretici etkinlikler minikler tarafından hayat bulacaktır. Planlanan etkinlikler rehberliğinde Ege Bölgesinden başlayarak, Marmara, Güney Doğu, Doğu Anadolu, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz olmak üzere ülkemizin 7 bölgesinin öne çıkan değerleri minik öğrencilere öğretilecek, konular işlenirken okulöncesi müfredatında yer alan kazanım ve göstergeler projeye entegre edilerek öğrencilerin gelişim alanları farklı yönlerden desteklenecektir.

Ülkemizin birbirinden değerli hazineleriyle küçük yaşta tanışacak olan minikler, kültürümüze sahip çıkarak toplumun geleceği ile ilgili önemli bir sorumluluğu proje sayesinde öğrenerek, üstleneceklerdir. “ÜLKEM HAZİNE SANDIĞIM” Projesi Türkiye’ nin farklı illerinden katılan 10 öğretmenin ortaklığı ile gerçekleşecektir.

Yayınlama: 11.02.2022
A+
A-
REKLAM ALANI