YILDIRIM BAYTEKİN’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

YILDIRIM BAYTEKİN’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
REKLAM ALANI

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı belediye meclis üyesi olan ve belediye başkanı aday adaylığını açıklayan Yıldırım Baytekin’le adaylık sürecini ve ön seçimle ilgili konuştuk. Ön Seçim veya temayül yoklaması ile ilgili fikirlerini sorduk.

Öncelikle şunu açık ve net olarak ifade etmek isterim ; Ben Torbalı‘da Parti içi iktidar mücadelesinden hiçbir zaman yana olmadım . Ben her zaman partimin Torbalıda iktidar olmasından yana oldum. Benim bütün siyasi çalışmalarımı amacı parti içinde birlik ve beraberliğin sağlanması ve güçlenmesi noktasında olmuştur. Önümüzde çok ciddi bir yerel seçim var. bu seçimde cumhuriyet halk Partisinin tüm Türkiye’de olduğu gibi Torbalı’da da oyunu arttırarak devam ettirmesi cumhuriyetimizin değerleri , toplumun refahı için olmazsa olmazdır. Dolayısıyla yine tarihi sorumluluk taşıyacağımız bir seçimin arifesindeyiz. Hepimiz bunun bilincinde olarak hareket etmek zorundayız.

Hepimizin bildiği gibi CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) 31 Mart 2024’teki mahalli idareler seçimlerinde adayları belirlemek in için başvuruları başlattı.

Aday adaylık başvuruları büyük bir ilgi ve heyecanla devam ediyor. Elbette ki bu aday adaylardan birisi adaylaşacak ve Torbalı’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını sürdürmesi için mücadele verecek ve diğer aday adayları da ona destek vereceklerdir, vermelidirler. Burada en önemli olan şey Cumhuriyet halk Partisi’nin birlik ve beraberliğidir. Hepimizin temel sorumlulugu bu birlik ve beraberliği sürdürecek çalışmalar içinde olmaktır. Sn. genel başkanımızın, merkez yürütme kurulumuz ve parti meclisimizin alacağı her karar başımızın üstündedir. Partimiz ön seçim derse ön seçim. Temayül yoklaması derse temayül yoklaması. Veya başka bir yöntem derse onu da kabul edeceğiz. Ben şahsen bu noktada partimizin genel merkezimizin en doğru kararı vereceğini düşünüyorum. Ayrıca ben ön seçimde de temayül yoklamasında da Cumhuriyet Halk partilerinin en doğru kararı vereceğini inanıyorum. Onlara güveniyorum. Burada önemli olan aday adaylık sürecinin Cumhuriyet Halk Partisi’nin birlik ve beraberliğine zarar vermemesidir. Tam tersine bu birlik ve beraberliği güçlendirmesidir.
Özellikle hepimizin şuna çok dikkat etmesi gerekir. Önemli olan parti içi iktidar değil önemli olan partimizin Torbalı da ve tüm Türkiye’de önce yerelde sonra genel seçimlerde iktidar olmasıdır. Her koşulda buna çalışmak lazım. Cumhuriyeti sevmek, demokrasiye inanmak ve Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gitmek bunu gerektirir. Aday adaylık süreci partimizi ayrıştıran, bölen bir süreç değildir, olmamalıdır. Tam tersine tüm adayların birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarının devamını sağlamak için çalışma yapacakları bir dönemdir. Tüm aday adayları değerlidir, kıymetlidir . ve hepsi de Cumhuriyet Halk Partisi’nin evladı ve yoldaşıdırlar . Başta Torbalı ilçe Başkanlığımız olmak üzere hepimize düşen görev birlik ve beraberliği güçlendirecek çalışmaları yapmak ve yürütmektir.Benim bütün çabam bu yöndedir. Motivasyon kaynağımda cumhuriyet halk Pars’ın değerli üyeleri ve Torbalı halkıdır . Çünkü bu yarış Torbalı ya en iyi hizmeti sunma yarışıdır . Ben bunun için çalışıyorum ve bunun için adayım. Sayın Genel başkanımız Özgür ÖZEL’in , MYK’ nin ve parti meclisimizin aldığı ve verdiği her karar ve yöntem başımızın üstündedir.

Yayınlama: 23.11.2023
Düzenleme: 23.11.2023
A+
A-
REKLAM ALANI